Ako sa jedálniček zostavuje

Jíst zdravě znamená, naslouchat svému tělu.

Zostavenie ideálneho jedálničku v troch krokoch

Kým dostanete do ruky stravovací plán, povedieme spolu veľmi konštruktívny rozhovor. Respektíve, Vy povediete takmer monológ. Ja sa pýtam len krátko, Vy rozprávate. Dôležité je všetko – od informácie, kedy ráno vstávate, cez to, kam chodíte nakupovať až po počet detí. Aby som následne pri výpočtoch mohla zohľadniť maximálne množstvo informácií a zostavený plán pomohol splniť Vaše predstavy a ciele.

Tiež analyzujem Vaše momentálne stravovacie návyky, na základe čoho je možné určiť, kde v stravovaní boli chyby, ktoré je treba odstrániť. Analýza je dôležitá ešte z jedného dôvodu – zmena, ktorú robíme, by mala byť trvalá. Cieľom nie je mesačným odopieraním si všetkého dosiahnuť rýchlo výsledky a následne sa vrátiť späť k pôvodným návykom, ale postupným učením sa skvalitniť Váš jedálny lístok tak, aby ste už nikdy výživového poradcu nemuseli hľadať.

akosasesavuje
 

Zostavením jedálničku s Vami nekončím ☺

Behom obdobia, po ktoré ste si plán nechali zostaviť, som plne k dispozícii Vašim otázkam ohľadne jedálnička ale aj čohokoľvek, čo sa týka zmeny Vášho životného štýlu. Nemusíte sa teda báť, že v tom ste sami! Pracovný vzťah sa vďaka veľmi otvorenej komunikácii mení skôr na vzťah priateľský, takže väčšinou zostávame v kontakte dlhú dobu a s radosťou sledujem Vaše pokroky ☺

 

Zostavenie stravovacieho plánu

Konkrétne zostavovanie stravovacieho plánu potom pozostáva z výpočtu energie, ktorú denne potrebujete na udržanie funkcií organizmu a pracovných i voľnočasových aktivít, rozdelenia tejto energie do jednotlivých živín a spísania konkrétnych potravín, ich množstva, receptov tak, aby bolo vo Vašej strave zastúpené čo najširišie spektrum zdravých potravín s optimálnym obsahom jednotlivých živín. S prihliadnutím na to, že niektoré potraviny nemôžete ani cítiť :) Tie v jedálničku samozrejme nebudú.